Op 6 februari jl. vonden de studiemiddag en jaarlijkse algemene ledenvergadering (ALV) van de VIA plaats in Observant in Amersfoort.
Na een lekkere lunch gaf mr. André Moerman een boeiende cursus over incasso van vorderingen bij natuurlijke personen. Daarbij werden diverse interessante onderwerpen behandeld.
O.a. cumulatie van incassokosten, consumentenrecht, de nieuwe Wet kwaliteit incassodienstverlening (Wki), de beslagvrije voet en ontwikkelingen in de schuldhulpverlening/Wet Schuldsanering Natuurlijke Personen (WSNP).
Ten slotte kwamen het onderzoek “Schulden klein houden en perspectief bieden” en de plannen tot wijziging van het incassostelsel aan bod.
Tijdens de ALV, waarbij onze voorzitter helaas verstek moest laten gaan maar uitstekend werd vervangen door onze secretaris, werd besproken dat onze mooie vereniging er nog altijd heel goed voor staat. Het bestuur dankt de kascommissie, bestaande uit oud-bestuurslid Ino Derks en Sandjay Tuithof, en alle aanwezige leden voor hun inbreng en vertrouwen.
De middag werd afgesloten met een borrel, waarbij nog kon worden nagepraat.
Tot de volgende activiteit!